KIBRISCIK YAZICALILAR YARDIMLAŞMA, DAYANIŞMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ

2. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞI (26.06.2021)

 

            Kıbrıscık Yazıcalılar Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği’nin 2. Olağan Genel Kurul çalışmalarını yürütmek üzere, Ankara ili Çankaya ilçesi Sağlık Mah. Marmara sok. 22 / 3 adresinde 26 Haziran 2021 tarihinde saat 13.00’de toplanıldı.

 

Hazirun listesi ve kimlik kontrolü sonucu 11 (onbir) üyenin toplantı salonunda olduğu görüldü. Sosyal medyadan kurulan canlı bağlantılar ile 36 (otuz altı) üyeye ulaşılarak, toplamda 47 (kırk yedi) üyenin toplantıya aktif katılımının sağlandığı görüldü.

 

1-      Yönetim kurulu başkanı Nazmi BELEN’in açış konuşması ile toplantı başlatıldı.

2-      Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ve silah arkadaşları ile vatan uğruna hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu yapıldı. İstiklal Marşı’mız okundu.

3-      Sunulan önerge ile Divan Kurulu Başkanlığına Zeki TEKİNDOR, katip üyeliklere Cemalettin ACAR ve Muammer BERİK oy birliğiyle seçildiler.

4-      Divan Kurulunun teşkilinden sonra kurul üyelerine, oy birliği ile toplantı tutanaklarını imzalama yetkisi verildi.

5-      Dernek Faaliyet Raporu, Dernek Yönetim Kurulu üyesi Mücahit BAĞATIR tarafından okunarak üyelerin bilgisine sunuldu. Rapor ile ilgili herhangi bir görüş bildiriminde bulunulmadı.

6-      Dernek Mali Raporu, Dernek Yönetim Kurulu üyesi Mehmet ÇELTEK tarafından okunarak, genel kurul üyelerinin bilgisine sunuldu. Raporun leh ve aleyhine herhangi bir görüş bildiriminde bulunulmadı.

7-      Dernek Denetim Kurulu raporları, Denetim Kurulu üyesi İsmail CELBİŞ tarafından okundu. Genel Kurul üyelerinin bilgisine sunulan raporlarla ilgili görüş bildirilmedi.

8-      Tahmini Bütçe Nazmi BELEN tarafından Genel Kurul üyelerinin bilgisine sunuldu. Bütçede tutarlılık olduğu yönünde görüş bildirilerek, uygunluğu yönünde çalışma yapılması belirtildi.

9-      2018–2020 dönemi Dernek Yönetiminin çalışmaları idari ve mali yönden oybirliği ile ibra edildi.

10-  Dernek Denetim kurulu’nun çalışma ve incelemeleri takdire şayan bulunarak oybirliği ile ibra edildi.

11-  Tüzük Değişikliği yönünde bir önergenin olmadığı, yıllık 100 (yüz) TL olan aidatın devam ettirilmesi önerisi oybirliği ile kabul edilerek, Dernek Kurullarının seçimine geçildi.

12-  Divan Kuruluna sunulan, önceki dönem Yönetim Kurulu Asil ve Yedek üyeliklerde görev alan isimlerin aynen devam etmeleri yönündeki teklif yapılan oylana sonucu oy birliği ile kabul edildi. Yönetim Kurulu Asil üyeliklerine Cabir BERİK, Erdal TEKİNDOR, Hamiyet HOŞVER, İsa ACAR, Mehmet ÇELTEK, Mücahit BAĞATIR ve Nazmi BELEN; Yedek üyeliklerine Sait AYDINER, Kamuran KAYA, Cemalettin ACAR, İsmail BAĞATIR, Soner BAHADIR, Zeki TEKİNDOR ve İsmail CELBİŞ seçildiler.

Denetim Kurulu Asil üyeliklerine Feyzullah KÖROĞLU, İbrahim ÇAVAÇ ve Kemal ÖZKAN, yedek üyeliklerine Satılmış Turan GÜLENÇ, Muammer BERİK ve Cemalettin KARADAŞ oybirliği ile seçildiler.

13-   Seçimlerin ardından Yönetim Kurulu adına söz alan Nazmi BELEN, yeniden görevlendirilmelerinden dolayı Genel Kurul üyelerine teşekkürlerini iletti. Derneğin güçlü ve etkin bir çalışma yaparak köyümüze ve köylülerimize hizmet etmesi, derneğin devamlılığının sağlanarak Yazıcalı olma ve Yazıca Köyümüze aidiyet bilincinin gelecek nesillere aktarılması için Dernek ofisi alınması yönünde çalışma yapacaklarını duyurdu.

14-  Hayırlı olması temennisiyle toplantı sonlandırıldı.

 

26.06.2021 tarihinde saat 13.00’de başlayan Kıbrıscık Yazıcalılar Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği’nin toplantısı aynı gün Saat 15.00’de sona ermiştir.

İşbu tutanak tarafımızdan imza altına alınarak Yönetim Kurulu asil üyesi Nazmi BELEN’e teslim edilmiştir. 26.06.2021

 

 

 

Zeki TEKİNDOR                       Muammer BERİK                         Cemalettin ACAR

Divan Kurulu Başkanı                Katip Üye                                       Katip Üye