ETKİNLİKLERİMİZ
5.BOLU'DA SABAH KAHVALTISI
5.          27 OCAK 2019 Pazar günü sabahı saat 10.00'da başlayan Sabah Kahvaltısı Buluşmamızda keyifli anlar yaşayıp köylülerimiz ve dostlarımızla hasret giderdik. Bolu Valimiz Ahmet ÜMİT Beyin Dernek Başkanımız Nazmi Belen'e gönderdiği kutlama mesajıyla onurlandırdığı etkinliğimize, Kıbrıscık Belediye Başkanı Doğan DAĞ, 31 Mart Yerel Seçimlerinde İlçemiz Belediyesi Başkan adayları Emin TEKEMEN, Ersin ERCAN, Osman CABGU ile İl Genel Meclisi adayı Alaattin KARADOĞAN, Bolu Gündem gazetesinden Erhan BİNGÖL, Köyümüz Muhtarı İbrahim ÇELTEK, Polatlı Kıbrıscıklılar Derneği Yöneticileri İbrahim ÇAVAÇ, İsmail CELBİŞ ile Ankara, İstanbul, Bolu, Polatlı, Kıbrıscık, Köyümüz Yazıca ve Bolu'daki köylülerimizin yoğun katılımları ile ilgi gösterdikleri Derneğimiz öncülüğünde Bolu'da yapılan bu ilk buluşmamızı Bolu Tabaklar Mahallesinde bulunan Rich Cafe & Restaurant'ta gerçekleştirdik. Özlemlerin giderildiği, sohbetlerin en koyularının yapıldığı bu etkinliğimiz katılan herkesi memnun etti. Yaklaşık 120 kişinin katılımı ile yaklaşık 3 saat süren etkinliğimiz, daha geniş yer ve zamanda daha çok kişinin katılabileceği bir buluşmanın yapılması temenisi ve mekan dışında AİLE FOTOĞRAFI'nın çekilmesiyle sona erdi.
4. OLAĞAN GENEL KURUL
4.          9 Aralık 2018 Pazar günü çoğunluk sağlanamadığı için gerçekleşmeyen Olağan Genel Kurulumuzu, 16 Aralık 2018 Pazar günü Ankara Kızılay İnkılap 2 Sokakta bulunan Ankara Rizeliler Derneği toplantı salonunda üyelerimizin yoğun katılımları ile gerçekleştirdik. Büyük bir birliktelik ve dayanışma içersinde saat 12.00'de başlayan toplantımız saat 15.30 sularında sona erdi. İlgili sayfalarda da görüleceği üzere yeni Yönetim ve Denetim Kurulları asil ve yedek üyeleri belirlendi.
3. ANKARA - KIZILAY'DA SABAH KAHVALTISI
3.         11 Kasım 2018 Pazar günü Ankara Kızılay Selanik Cad.si 39 numarada bulunan Hacı Baba'da köylülerimiz ile Sabah Kahvaltısında bir araya geldik. Katılımcıların geldikleri için mutlu oldukları sabah kahvaltımız saat 10.30'da başlayıp 13.30'da sona erdi.
2. ALADAĞ PİKNİĞİMİZ
2.          22 Ağustos 2018 Pazar günü Ankara Bolu Dernekleri Federasyonu, Polatlı Kıbrıscıklılar Derneği ve Yazıca_Der'imizin ortaklaşa düzenlediği Bolu Aladağ Kamp ve İzcilik Merkezindeki Pikniğe 2 otobus Ankara'dan 1 otobüs'te Polatlı'dan Katıldık. Özel araçları ile gelenlerin yanı sıra Bolu Belediyesi Başkanı adına Başkan Yardımcısı, Kıbrıscık ve Seben Belediye Başkanı, Kıbrıscık İlçe Milli Eğitim Müdürü ve konukların katılımı ile güzel bir gün geçirdik. Bol temiz hava depoladığımız pikniğimiz sonrası Taşlıyayla'da bulunan Seben Gölünde resimler çektirdik. Polatlı'dan gelen kardeşlerimizi uğurlayıp Bolu Narvan tesislerinde kahve ve çaylarımızı içtik. Ankara'ya dönüşümüzde vakit gece yarısına yaklaşmıştı.
  1. İFTAR YEMEĞİ   
1.         5 Haziran 2018 Salı günü Bolu ve Polatlı'dan gelen. Ankara'da oturan köylülerimiz ile Kıbrıscıklı hemşehrilerimiz ve dostlarımızın katıldığı İFTAR YEMEĞİ'nde buluşarak, ilk birlikteliğimizi gerçekleştirdik. Ankara'da İstanbul Yolu üzerinde bulunan Hacı Arif Bey Et Lokantasındaki yemeğimiz sıcak bir ortamda içtenlikle yapılan ve bir arada olmanın verdiği mutluluk ve söyleşilerle Lokantanın kapanmasından sonra da devam etti. Koyu sohbetlerin yapıldığı bu günden herkes memnun ayrıldı.