HABERLER
Vasfiye ÖNEY
Köyümüz halkı Selamlar sülalesinden, Eski Polatlı'da ikamet eden merhum Satılmış ÖNEY'in eşi Vasfiye ÖNEY, 25.01.2011 günü Polatlı'da Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Naaşı Eski Polatlı köyü mezarlığında defnedilmiştir.
Vasfiye Yengemize Allah'tan rahmet ailesine, sevenlerine, köylülerimize ve dostlarına başsağlığı dilerim. N.B.
Meryem BÜYÜKGÜLEN
Köyümüz halkı Dikicilerden, merhum Ramis Büyükgülen'in eşi Meryem Büyükgülen 21.01.2011 günü Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Naaşı aynı gün ikindi namazına müteakip köyümüz mezarlığında defnedilmiştir.
Meryem Yengemize Allah'tan rahmet ailesine, sevenlerine, köylülerimize ve dostlarına başsağlığı dilerim. N.B.
Soner Bilgin Diyor ki
Sevgili Yazıcalılar,
Ben, köyümüz halkı Hacıgillerden Hüseyin ve merhume Mediha BİLGİN'in oğluyum. 18 Eylül 2010 Cumartesi günü Kına (Yemekli ve Sazlı Sözlü), 19 Eylül 2010 Pazar günü ise Bolu Karaçayır Mh. Yeni Nikah Salonunda Saat:15:00' de nikahım var. Tüm akraba, arkadaş ve hemşehrilerimi bu mutlu günümde görmek dileğiyle hoşçakalın.
Köyümüzün imar çalışmaları devam etmektedir.Köye su getirilmesi ve kanalizasyon şebekesinin tamamlanmasının ardından. yol çalışmaları yapılacaktır. Bu çalışmanın en önemli kısmını oluşturan ve köyümüzün ortasından geçen karayolunun kilit kaldırım taşları ile kaplanması çalışmaları 2010 yılı ilkbahar ve yaz aylarında yapılacaktır.Çalışmalarla ilgili resimleri görmek için tıklayınız.
ŞÜKRÜ BEYDE
Köyümüz halkı Belikırıklar sülalesinden Şükrü BEYDE 10 KASIM 2009 Salı günü Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Şükrü BEYDE amcamızın ebedi alemde mekanı cennet, ruhu şad, sevenlerinin ve dostlarının başı sağolsun.
  KEMAL ÇELTEK
Tombaklar ailesinin üyesi  Kemal ÇELTEK (1932), 07.06.2009 tarihinde Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Naaşı köyümüzde toprağa verilmiştir..
120 kişiden oluşan Doğa Derneğine mensup Doğaseverler7 Eylül günü Hüseyin Küçük'ün rehberliğinde köyümüzü ziyaret ederek karaakbaba, kızılakbaba, küçükakbaba, sakallıakbaba ve akkuyruklu kartal, kaya kartalı, şah kartal gibi nesli yok olmak üzere olan yabani kuş türlerini gözlemleyip doğa yürüyüşü yapmışlardır.  Bu gözlem ve yürüyüşe katılan gözlemciler köyümüze ve doğasına hayran kalmışlardır.
  Sündüz ile Oktay Benek; 24 Ağustos 2008 Pazar günü Bolu Belediye Eskioğlu Düğün Salonunda yapılan törenle evlenmişlerdir.
  Zahide ile Ergin Özmen; 23 Ağustos 2008 Cumartesi  günü Bolu Akasya Köşk Düğün Salonunda yapılan törenle evlenmişlerdir.
Semra ile M.Ali Belen; 17 Ağustos 2008 Pazar günü Bolu Grand Düğün Salonunda yapılan törenle evlenmişlerdir.