HAYATI   |    YANILMAK İSTİYORUM   |    YİNE YANILMADIM   |   CANIM ABİM   |   KALLEŞ ÖLÜM   |   ÖZDEN ve ERKAN'DAN
NECMİ BELEN KİMDİR?

11.06.1966'da Bolu'nun Kıbrıscık ilçesinde, Yazıca Köyü eşrafının Hamzalar sülalesinden Havva ve Hüseyin Belen'in 6 çocuğunun 5. olarak dünyaya geldi.

İlk ve ortaokulu Kıbrıscık'ta okudu. Devlet parasız yatılılık sınavında başarılı olarak 1980-1983 yılları arasında İstanbul Kabataş Erkek Lisesi'nde yatılı olarak okudu. 1983 yılında girdiği Konya Selçuk Üniversitesi Jeodezi ve Fotoğrametri Bölümü'nden 1989 yılında mezun oldu.

Kardeşi İzzet'le aynı dönemi rastlayan askerliğinde İstanbul Tuzla Piyade Okulu'da Aralık 1989'da Yedek Subay Öğrenci olarak başladığı askerlik hizmetini, KKK. İstihkam Daire Başkanlığı'nda Asteğmen olarak 31.03.1991 tarihinde tamamladı.

Aynı yıl Kırklareli ili Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünde Harita Mühendisi olarak göreve başladı. Daha sonra atandığı Edirne'de kamu görevinin yanında HKMO. il temsilcisi olarak görev yaptı. 2006 yılında Ankara'ya yapılan ataması ile Bayındırlık ve iskan Bakanlığı ana birimlerinden olan Teknik Araştırma ve Uygulama Genel Müdürlüğü'nde Harita Mühendisi olarak görevini sürdürdü.

13.09.2009 tarihinde saat 03 sularında rahatsızlanarak kaldırıldığı Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 58 gündür verdiği yaşam mücadelesini 09.11.2009 günü saat 04 sularında yitirerek fani dünyadan ebedi aleme göçmüştü.

Kırklarelili Remziye Hanım'dan Elif ve Burak Kaan adında iki çocuk babası olan Necmi Belen, iyi derecede İngilizce bilirdi.

Aramızdan ayrılıp sonsuzluğa yelken açtığından bugüne    oldu...

KALBİMİZDESİN....